אלומיניום וחלב פרה

אלומיניום וחלב פרה

 

האדם נהנה מהשימוש באלומיניום, אבל לא כשמתכת זו שוקעת באיברי גופו. כיום, כשידועה רעילותו, נעשים מאמצים להקטין את הכמות המסתננת לתוך המזון שלנו בתהליכי ייצורו.

האלומיניום שבמזון נספג ושוקע ברקמות הגוף. בחולדות שלפני הבגרות, בשלבי הצמיחה, נמצא כי תוספת אלומיניום למזונן מעכב את התפתחותן. בחולדות שהוסיפו לתזונתן גם לקטוז -הסוכר המצוי בחלב- נמצאה עלית אלומיניום במוח, בלב ובשרירים עד 100% מעל הרמה שנמצאה בחולדות שלא קיבלו לקטוז יחד עם האלומיניום.

אין לנו עדיין נתונים על ריכוז האלומיניום באבקות החלב בישראל, אך הנתונים מארצות אחרות מצביעים על ריכוזים גבוהים מאד ביחס למצוי בחלב אם. שילוב ריכוז אלומיניום גבוה יחד עם הלקטוז הנמצא באבקות חלב פרה (ואינו נמצא בחלב-סויה), מעלים את האפשרות לקליטת המתכת בכמות גדולה ברקמת המוח והלב של התינוק, כמו בחולדות הצעירות.

ספרות רפואית:

J Environ Sci Health [B] 1986;21:191-205- Anthony J et al.
Absorption, deposition and distribution of dietary aluminium in immature rats: effects of dietary vitamin D3 and food-borne chelating agent.
J Gerontol A Biol Sci Med Sci 1999 ;54:B521-38– Sonntag WE et al.
Pleiotropic effects of growth hormone and insulin-like growth factor (IGF)-1 on biological aging: inferences from moderate caloric-restricted animals.
j orthom  psychiatry 1979;8:149-157+222-226.—Schauss a. et al.
critical analysis of the diet of chronic juvenile offenders. part 1+2.
 Am J Kidney Dis 1998 ;31:55-61– Tomobe K  et al.
Effect of dietary soy protein and genistein on disease progression in mice with polycystic kidney
disease.

הגיבו והשפיעו !

עזרו לנו להשתפר, ואמרו לנו מה דעתכם