מועצת החלב

מועצת החלב הינה מועצה בבעלות פרטית, שהוקמה בעקבות החלטת הממשלה ל"חוק תכנון משק החלב".

במועצת החלב חברים נציגי הממשלה, יצרני החלב, המחלבות וארגוני צרכנים, ומטרותיה המרכזיות הן להבטיח אספקה סדירה של חלב ומוצריו ומחיר נאות ליצרני החלב, למחלבות ולציבור.

הגדרת מועצת החלב ע"פ אתר המועצה

הגדרת מועצת החלב ע"פ אתר המועצה

מועצת החלב הגדרה בויקיפדיה

מועצת החלב הגדרה בויקיפדיה

המחיר הנאות… בעיקר לכולם חוץ מלציבור.

בעוד שמועצת החלב אמורה להוות שולחן משותף ולפעול לטובת כלל הגורמים בתעשייה והציבור, היא מהווה זאת בעיקר לשלושת אימפריות החלב בישראל: תנובה שטראוס וטרה.

מועצת החלב נהנית מתקציב שנתי של כ־69 מיליון שקל המגיע מהיטל שמתווסף למחיר המטרה, בסך 4.7 אגורות לכל ליטר חלב.

מה הם עושים עם כל הכסף?

קידום מכירות וצריכת מוצרי חלב (כי כניראה שלתנובה, שטראוס וטרה אין תקציב פרסום מספיק גדול),

שיווק

מחקרים-

למרות שאינם חלק ממטרות המועצה והמדינה מקצה תקציבים גדולים למחקרים חקלאיים, מועצת החלב מחליטה בכל זאת להקצות תקציבים לא מבוטלים למען חקר החלב. מדוע?

מועצת החלב בעצם מנהלת "מלחמה" נגד השיח שנוצר בשנים האחרונות סביב נושא החלב, המחקרים המתקדמים והסרטים המדעיים ומפרסמת מחקרים משלה אשר פה אחד ממליצים על תזונה עשירה מאוד בחלב, בכל גיל.

איך בעצם כל המחקרים של מועצת החלב מהללים את "הזהב הלבן" בעוד שמשנה לשנה אנו נחשפים למחקרים חדשים ומתקדמים שבינתיים רק מציגים לנו את האמת הנוראית: שטפו לנו את המוח?

טוב, בטוח שלהרבה מאיתנו השיטה הזאת לא מחדשת הרבה, אבל כשמדובר במועצה אשר נוצרה למען טובת הציבור, כניראה שהיינו מצפים אחרת, אבל כן… כל כותבי המחקרים המפורסמים ע"י מועצת החלב הם מקבלי משכורת ממועצת החלב, ויתרה מזאת, ה"קול קורא" לעבודות מחקר של מועצת החלב מציב תנאי מאוד בסיסי; התאמת המחקר ליעדי מועצת החלב.

" מחקרי" מועצת החלב

" מחקרי" מועצת החלב

התנאי הזה בעצם אומר שהמחקרים ייעשו בצורה זאת: קביעת תוצאות המחקר, ולאחר מכן מציאת הטענות וההוכחות המדעיות לכך כלומר, במקום לשאול שאלה (דוגמה) : האם הסידן מהחלב נספג בגוף האדם? ועלייה לבסס את המחקר ולבדוק את כל האפשרויות, המחקר יתבסס על תשובה יידועה מראש: הסידן מהחלב נספג בגוף האדם, ומציאת הטיעונים לכך.

 

מתכונת לכתיבת מחקר למועצת החלב

מתכונת לכתיבת מחקר למועצת החלב

מתכונת לכתיבת עבודות למועצת החלב

מתכונת לכתיבת עבודות למועצת החלב

 

הגיבו והשפיעו !

עזרו לנו להשתפר, ואמרו לנו מה דעתכם

3 comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *